Miller nie szczędzi gorzkich słów Nowej Lewicy. "Jak się nie wie, dokąd się idzie..."

Były premier Leszek Miller odniósł się do najnowszego sondażu Kantar, w którym Nowa Lewica uzyskuje jednie 5 procent poparcia. - Jak się nie wie dokąd się idzie, to na pewno zajdzie się gdzie indziej - stwierdził były premier. Politycy Lewicy mają o czym myśleć, a problematyczne kwestie będą na pewno tematem dzisiejszych rozmów.

Leszek Miller
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Dziś zbiera się Zarząd Krajowy Nowej Lewicy; ma powołać frakcje partii, w których mają współpracować politycy dawnej Wiosny i SLD. Zarząd zajmie się też sprawą zawieszenia europosła Marka Balta, może pojawić się ponadto kwestia przywództwa Włodzimierza Czarzastego.

Sebastian Wierzbicki z zarządu krajowego Nowej Lewicy powiedział, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w partii miały powstać dwie frakcje. Jak dodał, obecnie zbierane są podpisy pod pięcioma frakcjami i będzie to tematem obrad sobotniego posiedzenia. Według Wierzbickiego zostanie poruszona związana z tym kwestia udziału członków dawnej Wiosny i dawnego SLD we władzach.

Nieoficjalnie inny z członków zarządu podkreśla, że tematów poruszanych będzie więcej - wśród nich przywództwo przewodniczącego ugrupowania Włodzimierza Czarzastego. Według tego polityka części członków Lewicy nie podoba się "jednoosobowe podejmowanie decyzji przez Czarzastego".

- Nawet za Leszka Millera tak nie było

- wskazał. 

Tymczasem były premier Leszek Miller, można rzec - twarz lewej strony sceny politycznej, skomentował na Twitterze najnowsze sondaże, które nie są optymistyczne dla Nowej Lewicy. 

-  Według pracowni Kantar trzy partie tworzące Nową Lewicę mają 5 procent. W wyborach 2015 dwie partie tworzące Zjednoczoną Lewicę miały 7,5 procent. Jak się nie wie dokąd się idzie, to na pewno zajdzie się gdzie indziej

- stwierdził.

Najnowszy sondaż

PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem mogą liczyć na 30 proc. poparcia badanych deklarujących chęć udziału w wyborach, Koalicja Obywatelska na 23 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni na 15 proc. - wynika z sondażu Kantar. Lewica i Konfederacja uzyskały w nim po 5 proc. poparcia.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Nowa Lewica #Leszek Miller

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo