Oto najgorszy polski film roku

  

Film „Kac Wawa”, który do tej pory zbierał cięgi od widzów, został wreszcie doceniony i wyróżniony... nagrodą Wielkiego Węża dla najgorszego filmu 2012 roku.

Już po wejściu filmu na ekrany było wiadomo, że zapowiadany sukces przerodzi się w spektakularną klapę. Tak druzgocącej porażki w historii polskiej kinematografii jeszcze nie było. Zaledwie po kilkunastu dniach od premiery kina zaczęły wycofywać film „Kac Wawa” ze swojego repertuaru.

W ramach gali wręczenia Węży uhonorowano też najgorszych aktorów i aktorki. W kategorii najgorsza aktorka zwyciężyła Marta Żmuda-Trzebiatowska za rolę w filmie „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. W tej kategorii nominowane były także m.in. Alicja Bachleda-Curuś („Bitwa pod Wiedniem”) oraz Sonia Bohosiewicz („Kac Wawa”). Laureatka nie przybyła jednak galę i nie odebrała nagrody.

Najgorszym aktorem minionego roku okrzyknięto Borysa Szyca, który otrzymał Węża 2013 za rolę w filmie „Kac Wawa”. Aktor nie odebrał nagrody osobiście. Nominowani w kategorii najgorszy aktor byli także m.in. Piotr Adamczyk („Bitwa pod Wiedniem”) oraz Mariusz Pujszo („Kac Wawa”, „Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości”), który nie wyszedł jednak z niedzielnej gali bez nagrody. Pujszo odebrał Węża za całokształt twórczości oraz w kategorii żenująca scena (scena pochodziła z filmu „Kac Wawa”). Co ciekawe aktor pojawił się na gali i osobiście odebrał swoje „nagrody”.

Film „Kac Wawa” wyraźnie zdominował galę dla najgorszych filmów roku. Za najgorszy duet aktorski uznano Borysa Szyca i Sonię Bohosiewicz za występ w filmie „Kac Wawa”. Z kolei Węża za najgorszy scenariusz odebrał producent i współscenarzysta filmu „Kac Wawa” Jacek Samojłowicz.

Węże – odpowiedniki Złotych Malin, wręczane były już po raz drugi. Ich celem jest zwrócenie uwagi na kondycję polskiego filmu. W gronie osób głosujących na najgorsze filmy i obsady roku jest ponad setka dziennikarzy czynnie zajmujących się kulturą i sztuką.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Polsko-amerykańskie porozumienia. Negocjacje trwają! Minister Szczerski ujawnia kulisy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że trwają negocjacje ws. polsko-amerykańskich porozumień: dotyczącego współpracy wojskowej, rozwijającego porozumienie waszyngtońskie, a także dotyczącego gospodarki i energetyki. - Ważne jest to, że zamknęliśmy w ostatnim czasie pełen pakiet porozumień dotyczących kwestii współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i ruchu wizowego - dodał.

Szef prezydenckiego gabinetu był pytany, czy podczas dwustronnej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce 2 września przewidywane jest podpisanie polsko-amerykańskich porozumień, czy deklaracji.

[polecam:https://niezalezna.pl/285039-donald-trump-przyleci-do-polski-poznalismy-szczegoly-wizyty-prezydenta-stanow-zjednoczonych]

Szczerski przekazał, że negocjowanych jest "kilka dokumentów, które są możliwe do podpisania podczas wizyty prezydenta Trumpa".

"Jedno dotyczące współpracy wojskowej, rozwijające porozumienie waszyngtońskie, a także dotyczące gospodarki i energetyki"

- poinformował.

"Ważne jest to, że zamknęliśmy w ostatnim czasie pełen pakiet porozumień dotyczących kwestii współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i ruchu wizowego. W związku z powyższym także to będzie pewnie odnotowane przez prezydentów, że pod względem prawnym wszystkie wymogi, które były potrzebne do tego, żeby wejść w przyszłości do programu bezwizowego, te prace są zakończone, tych dokumentów już nie musimy negocjować, one są podpisane, myślę, że to też będzie odnotowane"

- mówił Szczerski.

"W sprawie wiz, poza porozumieniami prawnymi, potrzebny jest jeszcze odpowiedni wskaźnik odmów wizowych. Oczekujemy na wyliczenie tego wskaźnika. Także oczekujemy, że wtedy, kiedy ten wskaźnik spadnie poniżej 3 proc. rzeczywiście Polska do programu ruchu bezwizowego zostanie włączona. Byłoby bardzo dobrze, gdyby prezydent Trump w jakiś sposób także to zasygnalizował podczas swojej wizyty"

- dodał szef gabinetu prezydenta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl