Prezydent USA: "Oni zabijają ludzi!". Biden znalazł winnych dezinformacji o szczepionkach

Prezydent USA Joe Biden powiedział w piątek, że media społecznościowe, jak np. Facebook, "zabijają ludzi" zezwalając na dezinformację na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Była to kolejna krytyczna uwaga na temat tych mediów.

The White House, Public domain, via Wikimedia Commons

Oni zabijają ludzi...popatrzcie jedyna pandemia jaką mamy to ta wśród niezaszczepionych

 - powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu odpowiadając na pytanie dotyczące jego opinii o działalności platform społecznościowych.

Reuter przypomina, że dezinformacja w tych mediach znacznie rozszerzyła się podczas pandemii Covid-19, w tym na Facebooku, Twitterze i należącego do YouTube Alphabet Inc. Kongresmeni i naukowcy od dawna oskarżają Facebooka o uchylanie się od kontrolowania szkodliwych treści.

Facebook broni się wskazując, że wprowadził zasady mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz, że dostarcza "wiarygodnych informacji" na te tematy.

Nie będziemy przejmować się oskarżeniami, które nie są poparte faktami. A fakty są takie, że ponad 2 miliardy ludzi czytało na Facebooku wiarygodne informacje o Covid-19 i szczepionkach. Facebook pomaga ratować życie. Kropka

 -powiedział rzecznik firmy Kavin McAllister.

Dodał, że "ponad 3,3 mln Amerykanów korzystało z opracowanej przez Facebooka wyszukiwarki szczepionek" pozwalającej ustalić gdzie i jak się zaszczepić.

Twitter i YouTube nie odpowiedziały na prośby o ustosunkowanie się do wypowiedzi prezydenta.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#USA #Stany Zjednoczone #koronawirus #dezinformacja #szczepienia #Joe Biden #YouTube #Twitter

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo