Ciekawostki turystyczne: Jezioro Głęboczek

Jezioro Głęboczek położone jest w województwie warmińsko-mazurskim niedaleko Rekownicy. Woda w jeziorze jest niewiarygodnie czysta, zachowuje idealną przejrzystość przez okrągły rok. Otoczone jest wspaniałymi lasami z sosnami, brzozami i olchami.

Jedna z zatok jeziora Głęboczek od strony miejscowości Rekownica
Checzyk; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0

Jezioro ma kształt nieregularny, wydłużony z północnego wschodu na południowy zachód, gdzie znajduje się niewielka zatoka. Brzegi akwenu są przeważnie wysokie i pagórkowate, porośnięte sosnowym lasem, tylko wzdłuż samej linii brzegowej, poza kąpieliskiem, rosną tu również drzewa liściaste - brzozy i olchy. Od strony południowo-wschodniej, na wysokim brzegu, znajdują się dość rozległe pola biwakowe z drewnianymi wiatami.

Jezioro ma przejrzystą wodę podczas całego roku. Dno i ławica przybrzeżna - piaszczyste, miejscami kamieniste. Roślinność wodna wynurzona, składa się głównie z trzciny, która tylko w niektórych partiach jeziora porasta jego brzegi. Roślinność zanurzona miękka, pokrywa miejscami ławicę przybrzeżną tylko od strony zachodniej i północnej. Od strony południowo-wschodniej ławica wolna jest od roślinności i pokryta piaskiem.

Choć jezioro jest typu sielawowego, występuje w nim dość licznie sandacz. Znaczna jest populacja okonia, szczupaka, leszcza, płoci, wzdręgi i krąpia, trafia się spory węgorz. Ryb dość dużo, trafiają się także duże okazy. Z powodu dużego oblegania przez turystów, w lecie łowienie utrudnione.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Jezioro Głęboczek

ps
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo