Duszno, parno i burzowo - sobotnia aura bez zmian

Noc z piątku na sobotę będzie bardzo ciepła, choć na razie nie ma co liczyć na szybką poprawę pogody. W sobotę nadal będzie burzowo i upalnie, a zmiany baryczne będą postępowały powoli – powiedział PAP synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek. Jedynie na krańcach północno-zachodnich będzie sucho i pogodnie.

zdjęcie ilustracyjne / pexels.com/@Greg

Temperatura w nocy w całym kraju nie spadnie poniżej 18 st. C, a w niektórych regionach termometry pokażą nawet 22 st. C. Również w sobotę od rana termometry będą wskazywały wysokie wartości.

- Niestety w sobotę czeka nas kolejny burzowy dzień, a w wielu miejscach pogoda nie da wytchnienia - zapowiedział synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek. Jak dodał, najlepiej powinno być na krańcach północno-zachodnich i na Wybrzeżu. Sobota zapowiada się tam pogodnie i sucho, a ryzyko opadów jest niewielkie.

- Natomiast na pozostałych obszarach Polski ponownie szykuje się burzowy dzień - zaznaczył.

- Burze mogą być miejscami bardzo intensywne, z bardzo dużym natężeniem opadów

- przestrzegł synoptyk. Zgodnie z szacunkami, wartości sobotnich opadów mogą sięgać 40, a miejscami nawet 50 mm (50 litrów na mkw.). - W związku z tym, należy spodziewać się nawałnic - ostrzegł synoptyk. - Dodatkowo, przy burzach nie można wykluczyć również ostrych porywów wiatru do 90 km/h, oraz opadów gradu - zastrzegł.

W sobotę temperatura będzie bardzo zbliżona do dni poprzednich. - Poza województwami wschodnimi, gdzie nadal będą obowiązywać ostrzeżenia o upale, czeka nas bardzo ciepły dzień - poinformował synoptyk. Jak dodał, temperatura osiągnie w ciągu dnia nawet 33 st. C na wschodzie, na zachodzie i na Pomorzu nieco chłodniej – 25 st. C, a na Wybrzeżu nawet 22 st. C.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#prognoza pogody #pogoda

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo