"To nie tylko odbudowa potencjału". Premier: Polski Ład jest całościową ofertą dla gospodarki

- Polski Ład to całościowa oferta odnowy gospodarczej. To nie tylko odbudowa potencjału, ale i wytyczenie nowych dróg, które mają pozwolić Polsce osiągnąć dostatnie życie - podkreślił premier podczas spotkania z mieszkańcami Miłkowa (woj. warmińsko-mazurskie).

twitter.com/PremierRP

"My konsekwentnie realizujemy nasz plan. Polski Ład jest taką całościową ofertą odnowy gospodarczej. Polski Ład ma przywrócić nasz potencjał po COVID-19. Ale to nie tylko to, to także coś więcej. To także, a może nawet przede wszystkim, wytyczenie nowych dróg, które mają pomóc Polsce osiągnąć to, o czym zawsze marzyliśmy - dostatnie życie"

- powiedział premier Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Miłakowa w woj. warmińsko-mazurskim.

Życie, dodał, "które będzie charakteryzowało się tym, że będzie dużo pracy, praca będzie dostępna".

"To dlatego właśnie częścią Polskiego Ładu jest kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy. Po to tworzymy Polski Ład, aby w takich miejscowościach jak ta rozwój był dużo bardziej dynamiczny. To nasza propozycja także dla Warmii. Polska powiatowa i gminna musi się odrodzić i tu muszą być nowe miejsca pracy"

- podkreślił Morawiecki.

Premier podziękował też służbom samorządowym i mundurowym, które przeprowadzają akcje usuwania klęsk żywiołowych.

Przy usuwaniu skutków burz, które przechodzą w piątek nad woj. warmińsko-mazurskim strażacy interweniowali ponad 200 razy. Jak dotąd, w żadnym ze zdarzeń związanych z pogodą nikt nie ucierpiał. W ciągu kilku ostatnich godzin najwięcej zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi zgłoszono z okolic Iławy i Ostródy, ale także Działdowa, Nidzicy, Nowego Miasta Lubawskiego i Olsztyna. Cały czas spływają nowe zgłoszenia.

Wcześniej w Miłakowie Mateusz Morawiecki złożył również kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo