Byli członkowie „Sex Pistols” pozywają Johnny'ego Rottena o prawo do utworów

„Sex Pistols” uzgodnili w 1998 roku, że decyzje licencyjne, takie jak ta dotycząca nadchodzącego serialu telewizyjnego Danny’ego Boyle’a – będą podejmowane na podstawie „zasad większości”. Jednak John Lydon (Jaś Zgniłek) twierdzi, że nie można pozwolić na wykorzystanie muzyki zespołu bez jego zgody.

Wikipedia

Dwóch byłych członków punkowego zespołu „Sex Pistols” pozywa piosenkarza grupy Johnny'ego Rottena. Chcą wykorzystać muzykę zespołu w nadchodzącym serialu telewizyjnym o tych ikonach anarchii. 

Paul Cook i Steve Jones są za tym, by utwory były wykorzystane przez reżysera Danny'ego Boyle'a, jednak Rotten (prawdziwe nazwisko John Lydon) twierdzi, że jest to „brak szacunku” i odmówił udzielenia zgody. 

Cook i Jones stwierdzili z naciskiem, że zespół zgodził się w 1998 roku, że decyzje licencyjne, takie jak ta, będą podejmowane na podstawie „zasad większości”, ale Lydon twierdzi, że nie można pozwolić na wykorzystanie muzyki bez jego zgody. 

Edmund Cullen, który reprezentuje Cooka i Jonesa w Sądzie Najwyższym w Londynie, powiedział, że byli koledzy z zespołu mają „kruche” relacje. Dodał, że za Cookiem i Jonesem stali pierwszy basista grupy, Glen Mattock, oraz jego nieżyjący następca, Sid Vicious. 

Reprezentując Lydona, Mark Cunningham oświadczył na piśmie, że pamiętnik Jonesa (na którym będzie oparty serial) przedstawiał piosenkarza „we wrogim i niepochlebnym świetle” i opisuje Johnny'ego Rottena jako „irytującego małego bachora o wspaniałej strukturze kości, który zawsze prosi o więcej”. 

Sprawa ma być kontynuowana w przyszłym tygodniu. 

Sześcioczęściowy serial „Pistol” ma trafić na ekrany w przyszłym roku. Ma być wyemitowany w należącej do Disneya amerykańskiej sieci FX na Hulu. 

The „Sex Pistols” powstało w 1975 roku i miało krótką karierę, na którą składał się tylko jeden album. Jednak stali się kultowymi ikonami w świecie muzyki i od tego czasu kilkakrotnie występowali razem. Są znani z utworów takich jak „God Save The Queen” i „Anarchy In The UK”. 


 

 Źródło: niezalezna.pl, news.sky.com

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo