Czeski klasyk w nowym wydaniu

W głównej fabryce Škody w miejscowości Mladá Boleslav w Czechach ruszyła produkcja seryjna nowego modelu Fabia.

mat. pras. prod.

Pierwsza generacja modelu Fabia, wprowadzona na rynek w 1999 r. była jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów w swoim segmencie z ponad 1,7 milionami dostarczonych egzemplarzy. Model drugiej generacji, który pojawił się w 2007 r. również przekroczył próg 1,7 miliona sprzedanych egzemplarzy. Łącznie z trzecią generacją, która zadebiutowała w 2014 roku, do klientów na całym świecie dostarczono ponad 4,5 miliona sztuk Škody Fabia. 

Na nowe wymiary modelu Fabia wpłynęło zastosowanie platformy MQB-A0. Pomimo zwiększenia rozmiarów samochodu, inżynierom Škody udało się zachować wagę zbliżoną do tej, którą oferuje model trzeciej generacji.

Długość pojazdu wynosi 4107 mm., szerokość 1780 mm., a jego wysokość to 1460 mm. Rozstaw osi jest równy 2564 mm. Pojemność bagażnika wynosi 380 l, po złożeniu tylnych foteli to 1190 l.

Nowa Fabia posiada napęd na przednie koła i jest dostępna z manualną skrzynią biegów lub automatyczną 7-biegową skrzynią DSG. Gama silników dostępnych na polskim rynku w nowej generacji modelu obejmie silnik benzynowy z wtryskiem wielopunktowym (MPI) oraz silniki TSI z wtryskiem bezpośrednim. Fabia może pochwalić się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0,28, ustanawiając rekord w swoim segmencie.

 

 Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

#motoryzacja #innowacje #technologie #Czechy #auto

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo