Znaleziono zaginiony samolot. Wszyscy przeżyli!

Pasażerski samolot An-28, z którym stracono łączność na Syberii, został odnaleziony po tzw. twardym lądowaniu - przekazało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Jak dodano, wszystkie osoby, które były na pokładzie, przeżyły. Ministerstwo sprecyzowało, że na pokładzie było 19 osób, w tym dwoje dzieci i czworo członków załogi. Wcześniej agencja Interfax, powołując się na źródło, pisała o 13 osobach w samolocie.

Zdjęcie ilustracyjne
By Oleg V. Belyakov - AirTeamImages - Gallery page http://www.airliners.net/photo/Chaika-Avia-Company/PZL-Mielec-An-28/1372227/LPhoto http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/7/2/2/1372227.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w

Maszyna przeprowadziła tzw. twarde lądowanie w obwodzie tomskim. Media podały, że wcześniej stracono z nią łączność. Samolot wykonywał rejs z miasta Kiedrowyj do Tomska. Jak pisze TASS, samolot zniknął z radarów wkrótce po starcie.

Na razie nie poinformowano, co było przyczyną zdarzenia. Rozmówca agencji Interfax podkreślił, że samolot jest poważnie uszkodzony.

6 lipca doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego An-26 w rejonie Kamczatki. Samolot rozbił się przy próbie lądowania. Zginęło 22 pasażerów, w tym dzieci i sześcioosobowa załoga. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#samolot #zaginięcie

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo