Potrójne zabójstwo: Policja wyznacza nagrodę. 20 tys. zł za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka

Poszukiwany pod zarzutem potrójnego zabójstwa Jacek Jaworek wciąż nie został odnaleziony. Policja prowadzi intensywne działania i wyznaczyła nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych dla osoby, która przyczyni się do ujęcia Jaworka lub odnalezienia jego ciała.

Jacek Jaworek wciąż jest poszukiwany za potrójne zabójstwo
fot. Śląska Policja

Jacek Jaworek jest od 10 lipca poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa. Policja opublikowała dziś też nowe zdjęcie poszukiwanego.

- Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod całodobowym numerem telefonu 798 031 306. Oczywiście gwarantujemy anonimowość

 – powiedziała dziś rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara.

"Jednocześnie przypominamy, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat" - dodała.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie dżinsowe oraz szarą bluzę dresową. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Poszukiwany może posiadać broń palną, może próbować ucieczki i zachowywać się agresywnie.

Dramat w Borowcach. 10 strzałów

10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy policjanci wezwani do awantury domowej znaleźli w domu jednorodzinnym ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.

- Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że wszystkie 3 osoby zginęły w wyniku ran postrzałowych oddanych we wrażliwe życiowo rejony ciała. Było to łącznie 10 strzałów z broni kalibru 7,65

 – powiedział prokurator Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Broni, z której zginęła rodzina, dotychczas nie odnaleziono.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jacek Jaworek #policja #poszukiwania

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo