Litwa: Wzrosła liczba zachorowań na koronawirusa

Na Litwie rośnie liczba zachorowań na Covid-19. Minionej doby w kraju odnotowano 82 przypadki zakażeń, a przed tygodniem było ich o połowę mniej. Od piątku Litwa z zielonej strefy epidemicznej przeszła do żółtej.

Kowno
fot. pexels.com (Misael Silvera)

Liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni w skali kraju wzrosła do 26,2. Zgodnie z litewskimi ustaleniami, żółta strefa obowiązuje, gdy liczba zachorowań na 100 tys. wynosi powyżej 25. W zielonej strefie Litwa była przez kilka ostatnich tygodni, od 30 czerwca.

Nie zważając na pogarszającą się lekko sytuację epidemiczną, w przypadku podróżowania i przekraczania litewskiej granicy nadal obowiązują minimalne ograniczenia.

Przyjeżdżający na Litwę z Polski nie mają obowiązku posiadania negatywnego testu na obecność koronawirusa. Nie muszą też poddawać się samoizolacji. Przy wjeździe należy posiadać wypełnioną ankietę Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego, która dostępna jest w internecie również w języku angielskim pod adresem https://nvsc.lrv.lt/en/.

Według danych Departamentu Statystyki minionej doby na Litwie zarejestrowano 82 nowe przypadki koronawirusa. Nie stwierdzono żadnego zgonu w związku z Covid-19.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Litwa #koronawirus #epidemia #przejście graniczne #turystyka

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo