Poszukiwania Jacka Jaworka wchodzą w kolejną fazę. Policja wystosowała apel

Policja wciąż poszukuje Jacka Jaworka, podejrzanego o potrójne zabójstwo w Borowcach. W najbliższych dniach w godzinach wieczornych i nocnych będą prowadzone szczegółowe poszukiwania w okolicznych lasach. Funkcjonariusze apelują, by nie przebywać na terenie kompleksów leśnych w gminie Dąbrowa Zielona.

Jacek Jaworek
fot. Śląska Policja

Policja zwróciła się z prośbą do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim oraz innych osób, aby w godzinach 18.00-6.00 przez kilka kolejnych dni powstrzymali się od przebywania na terenach leśnych w tej miejscowości.

- Ma to związek z działaniami służb w zakresie poszukiwań Jacka Jaworka oraz użyciem w tym miejscu specjalistycznego sprzętu

 – podał zespół prasowy śląskiej policji.

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany

Czwartek to szósty dzień poszukiwań Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo 3 osób – brata, jego żony i syna. Policja prowadzi szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą w terenie, a także inne czynności operacyjne. Od wtorku Jaworek poszukiwany jest listem gończym. Prokurator zdecydował o zaocznym przedstawieniu mu zarzutów potrójnego zabójstwa, co stało się podstawą wniosku o aresztowanie, zaakceptowanego we wtorek przez sąd.

W nocy z piątku na sobotę (9-10 lipca) w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim wezwani do awantury domowej policjanci w domu jednorodzinnym znaleźli zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna z ranami postrzałowymi. Uratował się drugi, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który schronił się u rodziny. Sprawca zbrodni uciekł.

Policja zaznacza, że w przypadku napotkania Jacka Jaworka należy zachować daleko idącą ostrożność - nie podejmować samodzielnie żadnych działań oraz powiadomić policję. Informacje o poszukiwanym mają policjanci z całego kraju oraz Straż Graniczna. Policyjne czynności nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, która przejęła sprawę od śledczych z Myszkowa.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jacek Jaworek #policja #poszukiwania

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo