Najpierw LGBT, teraz... marynarze. Kolejna akcja KE przeciwko Polsce

Komisja Europejska uruchomiła kolejną procedurę naruszeniową wobec Polski - tym razem w sprawie... przestrzegania przepisów unijnych dotyczących minimalnego poziomu wyszkolenia marynarzy.

Zdjęcie ilustracyjne
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

KE poinformowała, że podjęła decyzję "z powodu nieprzestrzegania przepisów UE w sprawie minimalnego poziomu wyszkolenia marynarzy".

- Przepisy te mają na celu zapewnienie przestrzegania w całej UE norm wyszkolenia oraz zapewnienie zgodności tych norm z normami już uzgodnionymi na szczeblu międzynarodowym. Komisja uważa, że wymogi dotyczące wydawania świadectw marynarzom pełniącym służbę na statkach odbywających "rejsy krajowe" nie są zgodne z minimalnymi wymogami w zakresie wydawania świadectw określonymi w dyrektywie

 - napisano w komunikacie.

Polska ma dwa miesiące na ustosunkowanie się do zastrzeżeń KE oraz przyjęcie niezbędnych środków. W przeciwnym razie KE może podjąć decyzję o przejściu do kolejnego etapu procedury naruszeniowej.

To nie pierwszy raz, gdy Polska jest na celowniku Komisji Europejskiej. Dziś poinformowano też o wszczęciu procedury naruszeniowej w sprawie rzekomych "stref wolnych od LGBT".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Komisja Europejska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo