Premier o wsparciu rolników w "Polskim Ładzie". Jakie transakcje będą nieopodatkowane?

W „Polskim Ładzie” dajemy rolnikom możliwość sprzedaży swoich produktów na terenie nie tylko całego województwa, ale na terenie całej Polski. Do 100 tys. zł sprzedaż taka będzie nieopodatkowana – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. - "W Polskim Ładzie mamy bardzo dużo rozwiązań dla polskiego rolnika. Będziemy je przygotowywali i wdrażali w najbliższym czasie" - podkreślił szef rządu.

Adam Guz/KPRM

„Rolniczy handel detaliczny, który wprowadzamy w "Polskim Ładzie", to możliwość sprzedaży produktów rolników nie tylko na terenie gminy czy powiatu, ale także na terenie województwa i całej Polski. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana, na bardzo preferencyjnych warunkach” – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki w Marianowie Brodowskim w woj. wielkopolskim.

Dodał, że jest to metoda na skrócenie drogi od rolnika do odbiorcy końcowego.

„Chodzi o to, żeby zysk dla polskiego rolnika był jak największy. O to bijemy się także na forum międzynarodowym” – wyjaśnił szef rządu.

Premier Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym powiedział, że w Brukseli prowadził rozmowy z przewodniczącą UE Ursulą von der Leyen m.in. o sytuacji polskich gospodarstw w kontekście KPO.

"Robimy wszystko, żeby jak najwięcej inwestorów i inwestycji wzbogacało polską ziemię" - zadeklarował. "Jesteśmy dumni z polskiego rolnictwa" - dodał szef rządu.

"W Polskim Ładzie mamy bardzo dużo rozwiązań dla polskiego rolnika. Będziemy je przygotowywali i wdrażali w najbliższym czasie" - powiedział.

Jak wskazał Morawiecki, "rozwiązania te są tym, czego polski rolnik potrzebuje do normalnego funkcjonowania", jednak w Polskim Ładzie będą również "działania w zakresie ubezpieczeń", które mają - jak mówił - pomóc gospodarzom chronić się przed klęskami żywiołowymi, takimi jak susze czy gradobicia.

"Tworzymy coraz bardziej cywilizowane warunki, które są znane na Zachodzie" - powiedział premier.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo