Nie żyje Stanisław "Leon" Sętkowski. Był legendą Górnika Zabrze

Górnik Zabrze przekazał smutną informację o śmierci jednego z najbardziej rozpoznawalnych kibiców w Polsce. Stanisław "Leon" Sętkowski był legendą śląskiego klubu. Miał 82 lata.

fot. twitter.com/GornikZabrzeSS

Przed chwilą dotarła do nas bardzo smutna informacja... Zmarł jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bliskich Górnikowi człowiek. Wielki kibic i symbol Górnika, ale przede wszystkim człowiek o wielkim sercu i pogodzie ducha. Leon, zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i sercach!

- napisano w mediach społecznościowych Górnika.

Stanisław Sętkowski od ponad pół wieku był emocjonalnie związany z czternastokrotnym mistrzem Polski. Z charakterystycznym dzwonkiem w dłoni, był na każdym meczu w Zabrzu. Dzwonek ten dostał blisko 30 lat temu od przyjaciela z dzieciństwa - obecnie księdza z zakonu Paulinów na Jasnej Górze.

82-letni sympatyk zabrzan witał dzwonieniem wychodzących na murawę zawodników i obwieszczał również w ten sposób zdobycie przez gospodarzy gola. Sętkowski zwany Leonem po każdym meczu Górnika przekazywał najlepszemu piłkarzowi drużyny koguta z własnej hodowli.

W marcu tego roku zaginął słynny dzwonek Sętkowskiego, teraz odszedł on sam...

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Stanisław Sętkowski #Górnik Zabrze

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo