Dobra środa tylko z „Codzienną”!

To może być przełom w korupcyjnej aferze, w którą zamieszany jest były minister w rządzie Donalda Tuska i prominentny działacz Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nowak. Były dowódca GROM, Dariusz Z. przyznał się do udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Prokuratura skierowała już akt oskarżenia przeciw łapówkarzowi. Chyba już najwyższy czas, aby liderzy PO przestali mówić o procesie politycznym, prowokacji, niesłusznym zatrzymaniu. Raczej powinni się zastanowić kto będzie następnym w kolejce w programie CelaPlus.

niekverlaan / CC0

W „Codziennej” polecamy także teksty o wizycie Angeli Merkel w Stanach Zjednoczonych. Kanclerz Niemiec będzie rozmawiała z prezydentem Joe Bidenem, m.in. o budowie gazociągu Nord Stream 2. Będzie chciała uzyskać gwarancje, że gazociąg nie zostanie w ostatniej chwili przez USA zatrzymany. Biden oczekuje z kolei od Niemiec rozwiązań, które ograniczą geopolityczne skutki kontrowersyjnego projektu. Wysuwamy proste pytanie: Czy Niemcy dostaną od Amerykanów to, czego chcą… Rosjanie?

Okazuje się, że akurat mamy renesans znaczków podziemia antykomunistycznego. Wydano ich w PRL blisko 40 tysięcy. Za ich posiadanie można było stracić pracę. Za druk i kolportaż trafić za kratki. Chodzi o znaczki podziemia. Na aukcjach za te najrzadsze trzeba już płacić po kilkaset złotych. - Te pamiątki przeżywają właśnie renesans – mówi szczeciński historyk i antykwariusz Wojciech Lizak.

Więcej arcyciekawych artykułów przeczytają Państwo w środę w „Gazecie Polskiej Codziennie”. 
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

mszk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo