Najnowszy numer „GP”: Przemoc i poniżanie w sądach. Mobbing ukryty pod togą

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 14 lipca) szczególnie polecamy okładkowy tekst Grzegorza Brońskiego „Mobbing ukryty pod togą. „Czas podwiązać jajowody” – koszmar zwykłych pracowników sądów”. Będzie też o powrocie Tuska i nowych faktach w sprawie afery Nowaka. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„W każdą niedzielę czuję ból brzucha na myśl o pójściu w poniedziałek do pracy” – to słowa pracownika sądu, podobne do wypowiedzi wielu innych. Opowiadają o krzykach, rzucaniu aktami, nadmiernym obciążaniu obowiązkami, ale chyba najbardziej doskwiera im pogardliwe traktowanie. Skutek to chorobliwy stres, bezsenność, stany lękowe, a nawet samobójstwa. Zjawisko mobbingu w polskim sądownictwie jest nagminne, systematycznie narasta, bo przez lata było (i nadal jest!) skrzętnie skrywane. A kary nakładane na mobberów w togach są niezwykle rzadkie.
- czytamy w tekście Grzegorza Brońskiego

Ponadto w numerze:

  • Powrót Tuska – reakcje

„Donald Tusk ogłosił, że wraca do Polski, bo zwykli ludzie proszą go, żeby zrobił porządek. Po czym… spotkał zwykłych ludzi. A gdy ich posłuchał, natychmiast wybrał się na urlop. Tusk zapowiedział też, że nie będzie zachowywał się jak politycy, którzy wydają oświadczenia, lecz będzie rozmawiał z dziennikarzami. A gdy tylko usłyszał trudne pytania, zamiast na nie odpowiadać, zaczął wyzywać reporterów oraz opowiadać o finansowaniu ich redakcji. Powrót do Polski, w której nie ma już monopolu trzech głównych telewizji sprzyjających Tuskowi, lecz jak każdy inny polityk musi on odpowiadać także na trudne pytania, okazał się dla Tuska zimnym prysznicem”.
- reakcje po powrocie Tuska sprawdzał Piotr Lisiewicz.

  • Co Nowak załatwiał dla Joschki Fischera 

Podejrzany o korupcję były minister transportu w rządzie PO-PSL Sławomir Nowak przez rok pracował dla Joschki Fischera, byłego wpływowego niemieckiego polityka, od lat lobbysty i konsultanta politycznego. Śledczy prześwietlają okoliczności tej współpracy – ustaliła „Gazeta Polska”. 
- więcej w tekście Piotra Nisztora.

  • Zielony Ład - wywiad z Januszem Wojciechowskim

„Zielony Ład w rolnictwie jest przełomową zmianą i szansą na przywrócenie znaczenia małych gospodarstw – rozproszona, przyjazna środowisku produkcja, mniej intensywna, lecz bardziej w zgodzie z naturą. Niektórzy mówią, że to jakaś lewicowa ideologia, ale przypomnę słowa Jana Pawła II, który zwracając się do rolników, mówił: „Człowiek nie może ulegać pokusie zysku za wszelką cenę kosztem natury, bo wcześniej czy później natura zbuntuje się przeciwko człowiekowi”. Ten przekaz jest chyba czytelny, a ja ująłbym to jeszcze prościej: rolnictwo to nie przemysł; gospodarstwa to nie fabryki; zwierzęta to nie maszyny”.
– mówi „Gazecie Polskiej” Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa, z którym rozmawiamy o Zielonym Ładzie, przyszłości rolnictwa w Europie i bezpieczeństwie żywnościowym naszego kraju.

  • Turyści od Łukaszenki 

„Stan nadzwyczajny na Litwie. Białoruski reżim mści się za politykę Wilna (i całej UE) wobec terroru Łukaszenki. Bronią w tej hybrydowej wojnie są nielegalni imigranci. Białoruś nie tylko nie powstrzymuje ich przed przekraczaniem granicy z Litwą, ale nawet zorganizowała cały proceder przerzutu niechcianych gości do sąsiada”.
- więcej na ten temat w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
 

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo