Uwaga turyści! Restauracje w Grecji dla zaszczepionych lub z negatywnym testem

Rząd Grecji oznajmił we wtorek, że przebywanie wewnątrz restauracji możliwe będzie jedynie dla tych, którzy zaszczepili się przeciw Covid-19 lub w ciągu ostatnich trzech dni uzyskali negatywny wynik testu na koronawirusa. W ten sposób władze chcą walczyć ze wzrostem liczby zakażeń.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Ponadto wszyscy klienci przebywający wewnątrz restauracji i barów będą musieli mieć miejsce siedzące. Nowy wymóg będzie obowiązywać do sierpnia. Regulacje te nie dotyczą klientów lokali funkcjonujących na świeżym powietrzu.

- Jest kluczowe, byśmy nie wywierali wrażenia, że tracimy kontrolę nad pandemią i żeby nasz przemysł turystyczny mógł funkcjonować normalnie

 - powiedział minister rozwoju i inwestycji Adonis Jeorjadis podczas konferencji prasowej.

- Kierunek greckiej gospodarki będzie zależny od tego, jak skutecznie zastosujemy się do środków bezpieczeństwa i będziemy kontrolowali pandemię

 - dodał.

Rząd wprowadził aplikację COVID FREE GR, która będzie dostępna w większości przedsiębiorstw i będzie skanowała europejskie cyfrowe świadectwa szczepień albo wyniki testów PCR bądź ekspresowych na obecność koronawirusa.

Grecja tego lata zamierza ożywić sektor turystyczny, pomimo wzrostu liczby zakażeń kornawirusem, napędzanego przez rozprzestrzenianie się wariantu Delta. Ponad 40 proc. Greków zostało w pełni zaszczepionych. Turyści mogą wjechać do kraju tylko pod warunkiem, że zostali zaszczepieni lub posiadają negatywny wynik testu PCR.

W poniedziałek odnotowano w kraju 2065 nowych zakażeń koronawirusem oraz 10 zgonów związanych z Covid-19. Od początku pandemii w kraju zakaziło się 440 872 osób, z czego 12 802 zmarło.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Grecja #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo