Burze, wiatr i ulewne deszcze... To jeszcze nie koniec

Dziś, w nocy i jutro rano burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad - ostrzega w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Na trudne warunki pogodowe narażeni są szczególnie mieszkańcy woj. podlaskiego oraz części woj. warmińsko-mazurskiego.

zdjęcie ilustracyjne / pexels.com/@Greg

We wtorek na zachodzie pogodnie i bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 28 st.C do 32 st.C, chłodniej nad samym morzem i w rejonach podgórskich od 25 st.C do 27 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie we wschodniej połowie kraju, a nad ranem również na krańcach zachodnich, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie zanikające burze, początkowo z gradem. Nad ranem burze możliwe również na krańcach południowo zachodnich kraju. Suma opadów w czasie burz do 30 mm na wschodzie kraju. Temperatura minimalna od 17 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z gradem, gdzieniegdzie o silny natężeniu. Prognozowana suma opadów w czasie burz miejscami do 50 mm. Temperatura maksymalna od 30 st.C do 35 st.C, chłodniej gdzieniegdzie nad morzem i w górach od 26 st.C do 29 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 100 km/h.

RCB poinformowało we wtorek po południu, że trudne warunki pogodowe nawiedzą woj. podlaskie i część woj. warmińsko-mazurskiego.

"Dziś, w nocy i jutro rano burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. SMS-owe ostrzeżenia (Alert RCB) wysyłamy do osób przebywających na terenie woj. podlaskiego oraz części woj. warmińsko-mazurskiego"

- ostrzega RCB.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Warmińsko-Mazurskie #Podlaskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo