Gasiuk-Pihowicz straszy... Polexitem! Parę lat temu mówiła coś innego

Kamila Gasiuk-Pihowicz jeszcze kilka lat temu z mównicy sejmowej mówiła o tym, że nikt nie ma prawa oceniać wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dziś, gdy Trybunał rozpatruje wniosek premiera ws. kolizji norm prawa europejskiego z Konstytucją RP, ta sama parlamentarzystka... straszy Polexitem.

Kamila Gasiuk-Pihowicz
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Trybunał Konstytucyjny zajmuje się dziś liczącym 129 stron wnioskiem premiera Mateusza Morawieckiego. Został on sformułowany po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z początku marca odnoszącego się do możliwości kontroli przez sądy prawidłowości procesu powołania sędziego. Jak informował wówczas rzecznik premiera Piotr Müller, dotyczy on kompleksowego rozstrzygnięcia kwestii kolizji norm prawa europejskiego z konstytucją oraz potwierdzenia dotychczasowego orzecznictwa w tym zakresie.

Premier zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją trzech przepisów Traktatu o UE - zarzuty sprowadzają się m.in. do pytania o zgodność z konstytucją zasady pierwszeństwa prawa UE oraz zasady lojalnej współpracy Unii i państw członkowskich.

Bujna wyobraźnia poseł Gasiuk-Pihowicz...

Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej już obstawia na Twitterze, jaki będzie wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wniosku premiera. Twierdzi, że TK przyzna rację premierowi, a następnie przedstawia apokaliptyczną wizję, która kończy się... Polexitem. 

Internauci odpowiedzieli Gasiuk-Pihowicz, przypominając o konkretnych zapisach Konstytucji lub o... długach Nowoczesnej.

... i wypowiedź sprzed lat: Wyroki TK są ostateczne!

Tymczasem, w sieci pojawiło się nagranie z obrad Sejmu sprzed lat, gdzie Kamila Gasiuk-Pihowicz wyraźnie mówi, że żaden organ konstytucyjny, ani urząd, nie ma prawa w Polsce do oceny merytorycznej wyroku Trybunału Konstytucyjnego! Ciekawe, czy sama, jako poseł na Sejm RP, zastosuje się do swoich słów...

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kamila Gasiuk-Pihowicz #Polexit

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo