Zbigniew Boniek chciał zabłysnąć po Euro 2020, ale nie wyszło: "To chyba żart?"

Zbigniew Boniek czerpie chyba jakąś perwersyjną przyjemność z publikowania kontrowersyjnych wpisów na Twitterze. Tym razem prezes PZPN najlepszą jedenastkę Euro 2020 określił jako "żart", co wywołało lawinę negatywnych komentarzy.

fot. Jan Środa/Gazeta Polska

Piłkarskie Euro 2020 zakończyło się w niedzielną noc na londyńskim Wembley triumfem Włochów, którzy w finale pokonali po rzutach karnych Anglików. Zgodnie z tradycją po turnieju wybrano najlepszą jedenastkę, co postanowił skomentować Zbigniew Boniek.

To chyba żart? Kto o tym decydował

- napisał prezes PZPN, zamieszczając grafikę z drużyną marzeń Euro 2020.

Boniek krytykuje wybór najlepszych piłkarzy Euro 2020

Trudno powiedzieć, co prezes miał na myśli. Wśród wybranych znalazł się bowiem między innymi najlepszy bramkarz i MVP turnieju - Gianluigi Donnarumma, najlepszy środkowy obrońca - Giorgio Chiellini, najlepszy strzelec mistrzostw - Cristiano Ronaldo, a także najlepszy aktor na Euro 2020 czyli Raheem Sterling.

Wpisu Bońka nie zrozumieli także internauci, którzy w dość sarkastycznym tonie komentowali słowa prezesa. Zwrócono uwagę, że faktycznie może niektórym brakować Grzegorza Krychowiaka. Inny wpis sugeruje, że określenie "żart" w kontekście Euro 2020 bardziej pasuje do innych piłkarskich wydarzeń.

Druga kadencja Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa PZPN dobiega końca. 18. sierpnia delegaci wybiorą nowego szefa polskiej piłki - w tej chwili do wyścigu zgłosili się obecny wiceprezes Marek Koźmiński oraz związany przez lata z Jagiellonią Białystok Cezary Kulesza.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Zbigniew Boniek #piłka nożna #Euro 2020

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo