Kinowy rekord „Czarnej wdowy”. Największy hit w czasie pandemii

„Czarna wdowa”, najnowszy film z przebojowego Disnejowskiego Marvel Studios, przyniósł w miniony weekend w USA około 80 milionów dolarów. To było mniej więcej to, czego oczekiwała branża, a także rekord w erze pandemii. 

mat. pras.

Film, w którym Scarlett Johansson gra mściwego superszpiega, przyniósł największy krajowy weekend otwarcia od 2019 roku. Obraz był również wielkim hitem na Disney+. Według studia „Czarna wdowa” zarobiła 60 milionów dolarów na całym świecie dzięki funkcji Disneya Premier Access. Disney+ ma ponad 100 milionów klientów. 

Ogólnie rzecz biorąc, wliczając transmisje strumieniowe i pokazy kinowe, film według Disneya zarobił w ten weekend ponad 215 milionów dolarów na całym świecie.

Doniesienie, że film Marvela dobrze sobie radził finansowo, nie jest wielką niespodzianką, ponieważ studio jest największą przebojową marką w Hollywood, przynosząc ponad 22 miliardy dolarów na całym świecie od 2008 roku. Niemniej jednak weekendowe wyniki "Czarnej Wdowy" są godne uwagi.
Hollywood od pewnego czasu eksperymentuje z tym, jak mają wyglądać debiuty filmów w przyszłości. Miniony weekend był dużym krokiem w tym kierunku, ponieważ „Czarna wdowa” była bezsprzecznie najbardziej głośnym filmem, jaki został do tej pory wydany w streamingu. 

Ponieważ streaming staje się centrum zainteresowania Hollywood, ten weekend był dobrym znakiem dla tych, którzy uważają, że teatry i streaming mogą współistnieć. 

Otwarcie filmu o wartości 80 milionów dolarów w kraju, a także 78 milionów dolarów, które film zarobił na za granicą, jest dobrą wiadomością dla kin, które potrzebują teraz jak największej liczby hitów. 
Branża próbuje odbić się od pandemii, która spustoszyła biznes, a takie filmy budują „szum”, który sprowadza publiczność z powrotem do kin. 

„Czarna wdowa” to najnowszy film, który po udanej premierze „Cichego miejsca, część II” w maju i „F9” w czerwcu, przyniósł solidne wyniki kasowe. A dobre czasy dla kin mogą nadejść w ciągu najbliższych kilku tygodni, gdy na liście pojawią się nowe potencjalne hity. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, CNN Business

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo