Będą wcześniejsze wybory? Premier uchylił rąbka tajemnicy i… rozwiał wątpliwości!

Nie zbliżają się wybory, chcemy rządzić co najmniej do 2023 r.; na ponad dwa lata przed wyborami przedstawiamy Polski Ład, a u jego podstaw jest wielkie osiągnięcie PiS - naprawa systemu finansów publicznych – oświadczył podczas spotkania w Pszczynie (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki.

fot. Adam Guz/KPRM

Trwające ponad 15 minut wystąpienie szefa rządu przed pszczyńskim Zamkiem było zagłuszane buczeniem, gwizdami i okrzykami przez kilkudziesięcioosobową grupę protestujących. Szef rządu kontynuował jednak przemówienie, podkreślając, że przyjeżdża zarówno do zwolenników, jak i przeciwników, aby przedstawiać założenia programu Polski Ład, na którym - jak mówił - skorzystają wszyscy Polacy; także oponenci rządu.

Drodzy nasi przeciwnicy polityczni: wy też skorzystacie z tego, a my się cieszymy, że cała Polska skorzysta z Polskiego Ładu, bo dla każdego Polaka, także dla naszych przeciwników politycznych, jest miejsce pod polskim niebem, jest miejsce w domu, który nazywa się Polska.
- powiedział premier.

W pewnym momencie przyznał, żę podczas spotkań promujących Polski Ład bardzo często spotyka się z pytaniem, czy nie zbliżają się wybory.

Dzisiaj jesteśmy u progu wychodzenia z COVID-19, u progu realizacji Polskiego Ładu. Czasami na tych spotkaniach jestem pytany, czy przypadkiem nie zbliżają się wybory. Otóż, szanowni państwo: nie, nie mamy takich zamiarów - chcemy rządzić co najmniej do 2023 roku.
- zapewnił premier Morawiecki, oceniając, że pytania o wybory padają z racji przedwyborczych obietnic, składanych wcześniej przez obecną opozycję.

Premier odniósł się do oferty programowej prezentowanej przez polityków opozycji.

Do tej pory, zwłaszcza po stronie naszych oponentów - myślę, że oni muszą sobie zdawać z tego sprawę, dlatego dzisiaj tak krzyczą, próbują przeszkadzać - (...) płacono przed wyborami czym? Najtańszą walutą III Rzeczpospolitej. A co jest tą najtańszą walutą Platformy Obywatelskiej? Obiecanki-cacanki, niespełnione obietnice Platformy Obywatelskiej.
- powiedział premier, zaznaczając, iż prezentacja Polskiego Ładu następuje ponad dwa lata przed wyborami.

Przedstawiamy Polski Ład - bardzo kompleksowy program, ambitny program; program przeanalizowany, dobrze przeliczony, bo u podstaw Polskiego Ładu jest jedno wielkie osiągnięcie Prawa i Sprawiedliwości - wielkie, tak wielkie, że nasi przeciwnicy nie mogą sobie zdać z tego sprawy, a to jest proste - naprawiliśmy zepsuty system finansów publicznych, gdzie w czasach Platformy i PSL jak przez durszlak przechodziły pieniądz do mafii podatkowych, do przestępców podatkowych, do mafii VAT-owskich.
- mówił Morawiecki, oceniając, iż naprawiony system finansów publicznych pozwolił w pandemii uratować przedsiębiorców i ochronić 5 mln miejsc pracy.
 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mateusz Morawiecki #wybory

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo