Włoska euforia w Niemczech. Tak świętowano minionej nocy

Kibice piłkarskiej reprezentacji Italii świętowali w nocy w Berlinie i innych niemieckich miastach zdobycie przez swoich ulubieńców mistrzostwa Europy. Przez centralną ulicę zachodniej części stolicy - Kurfuerstendamm - przejechała kawalkada aut z wiwatującymi Włochami.

Berlińska parada rozciągała się na dystansie prawie pięciu kilometrów.

Na Tauentzienstrasse w Berlinie-Charlottenburgu, według rzecznika policji, do 400 osób fetowało sukces Włoch w piłkarskim Euro. Obchody zakończyły się o godz. 3 nad ranem. W dzielnicy Friedrichshain tytuł Włochów uczczono fajerwerkami.

W Wolfsburgu w Dolnej Saksonii około 4000 osób świętowało zwycięstwo "Squadra Azzura" na ulicach i w małych paradach samochodowych. Podobnie było m.in. w Osnabrueck i Hanowerze.

Według rzecznika policji w szczytowym momencie w centrum Moguncji zebrało się około 1700 fanów piłki nożnej, do tego doszła parada samochodowa licząca około 800 pojazdów. Kilka dróg zostało tymczasowo zamkniętych.

Tysiące fanów włoskiej reprezentacji do późnych godzin nocnych świętowało także w Ulm i innych miastach Badenii-Wirtembergii, a ulice pełne były śpiewających i tańczących tifosich. Policja z Mannheim napisała na Twitterze, że około 2,5 tys. włoskich fanów piłki nożnej świętowało w tym mieście zwycięstwo drużyny narodowej.

Kibice bawili się również na ulicach Kraju Saary. Według policji, w samym Saarbruecken w niektórych momentach na drogach znajdowało się około 500 pojazdów pełnych świętujących kibiców, co spowodowało problemy w ruchu ulicznym.

W niedzielę wieczorem reprezentacja Włoch pokonała Anglię w finale piłkarskich ME. Na stadionie Wembley w Londynie wygrała w serii rzutów karnych 3-2. Po regulaminowych 90 minutach i dogrywce był remis 1:1.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo