Cała Anglia tonie we łzach po porażce w finale Euro 2020. Media piszą też o skandalu w Londynie

Piłkarze Włoch pokonali w wielkim finale Euro 2020 Anglików. Komentarze prasy na Wyspach wpadają w żałobny ton, rozczarowania nie krył także selekcjoner srebrnych medalistów - Gareth Southgate. Media piszą również o dantejskich scenach i bójkach kibiców - Londyn w dniu meczu przypominał pole bitwy.

Anglia przegrała finał Euro 2020, a przed meczem w Londynie działy się dantejskie sceny
fot. twitter.com/wembleystadium

Jesteśmy bardzo rozczarowani. Piłkarze dali z siebie wszystko. Momentami grali naprawdę dobrze, choć czasami nie dość dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce. Zwłaszcza na początku drugiej połowy. Ale nie może być wzajemnych oskarżeń. Praca z nimi była absolutną przyjemnością, zaszli dalej niż my (drużyna z Southgatem przegrała półfinał Euro 96 po rzutach karnych z Niemcami - red.). Oczywiście teraz w szatni jest jednak niesamowity ból

- powiedział po finale Euro 2020 selekcjoner Anglików.

Gareth Southgate doskonale zna smak porażki po rzutach karnych na Euro

O bólu i cierpieniu pisze także angielska prasa. "Znowu to samo!" - podsumowano na stronie internetowej brytyjskiej gazety "Daily Star" porażkę w rzutach karnych 2-3 z Włochami - nawiązano w ten sposób do historii nieudanych serii "jedenastek" Synów Albionu.

Dzielna Anglia ze złamanym sercem po przegranym w karnych finale mistrzostw Europy z Włochami

- napisał "Daily Star".

Do trudnej historii w seriach "jedenastek" nawiązał też "Daily Mail". "Cały kraj we łzach, kolejne fiasko w karnych" - stwierdzono.

Z kolei "The Mirror" wspomniał o "zniszczonych marzeniach" Anglii: "Ból nie do zniesienia. Trzy Lwy przegrywają w karnych".

Trzy Lwy znów ze zranionym sercem. Agonia po porażce w rzutach karnych, ale piłkarze napawają nas dumą

- zaznaczył z kolei "The Sun".

Pozytywnego akcentu doszukano się także w BBC. "To normalne, że teraz Anglia cierpi. Ale uczucie, jakie po sobie pozostawiła, to duma. Duma piłkarzy i z piłkarzy" - podsumowano.

Wstyd w Londynie

Angielskie media piszą również o wstydliwych scenach w Londynie. Kibice bez biletów przed spotkaniem szturmowali bramy Wembley by obejrzeć mecz finałowy. Cześć z nich dostała się na stadion, gdzie doszło do bójek z innymi fanami, którzy w ten sposób wspierali ochronę i policję nieradzącą sobie z całą sytuacją. Grupy kibiców szalały również na ulicach miasta, gdzie wybijano szyby, a w powietrzu latały butelki.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Euro 2020 #piłka nożna #Anglia #Wembley

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo