Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie: Skorzystają wszyscy. Od najbiedniejszych do miliarderów

- Skorzystają wszyscy: od żyjących najskromniej, biednie, aż po tych, co mają miliardy - tak o założeniach Polskiego Ładu mówił dziś w Mławie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zapowiedział też, że powstanie oddzielny program dla polskiej wsi.

Jarosław Kaczyński
fot. TVP Info

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził dziś Mławę, gdzie mówił o założeniach najnowszego programu PiS - Polskim Ładzie. 

- Sądzę, że gdyby taka władza jak nasza, istniała od 1989 roku, bylibyśmy na poziomie nie gorszym jak Słowenia, może nawet lepszym. Musimy rozpoczynać z tego poziomu, jaki mamy: on już nie jest taki zły. Myśmy podczas epidemii COVID włożyli w gospodarkę dobrze przeszło 200 mld zł, podtrzymywaliśmy programy społeczne, a nasz deficyt jeżeli chodzi o finanse publiczne jest taki sam jak w 2000 roku. Oni wtedy nie prowadzili polityki społecznej, nie wspierali gospodarki i mieli taki sam deficyt

- wymieniał Kaczyński, dodając:

Jesteśmy atakowani z zewnątrz naszego obozu, niestety pewne ataki są wewnątrz naszego obozu: one nie mają pierwszorzędnego znaczenia, ale są nieprzyjemne. Ataki opierają się na twierdzeniu, że uderzamy w klasę średnią, a w szczególności w biznes. To nadużycie, nieporozumienie, po prostu oszustwo!

- Czy program Polski Ład w kogokolwiek uderza? Jeżeli w ciągu dekady osiągniemy poziom albo bardzo bliski poziomu 100 procent UE, albo będziemy przynajmniej bardzo tego bliscy, to nie ma wątpliwości, że skorzystają wszyscy: od żyjących najskromniej, biednie, aż po tych, co mają miliardy - kontynuował prezes PiS.

- Jeśli chodzi o biznes: mamy w tym programie z jednej strony obniżenie podatków w tej sposób, że 30 tysięcy złotych z dochodu jest wolne od opodatkowania, to też oznacza ulgę dla mikrobiznesu. Jeżeli chodzi o pozostałą część, jest kilkanaście różnych bardzo ważnych przedsięwzięć zmierzających do tego, by ci przedsiębiorcy mogli się rozwijać, szczególnie w kierunku nowoczesnym

- podkreślił Kaczyński.

Podczas wizyty w Mławie, prezes PiS ogłosił również, że powstanie "Polski Ład dla wsi" - dedykowany specjalnie rolnikom.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PiS #Jarosław Kaczyński

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo