W nocy burze w połowie Polski

Dzisiejszej nocy burze będą występowały przede wszystkim na południu i południowym wschodzie kraju, ale w drugiej części nocy mogą się także przemieścić bardziej na północ - poinformowała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że nadchodzącej nocy burze będą występowały przede wszystkim na południu i południowym wschodzie kraju. Natomiast w drugiej części nocy mogą się przemieścić bardziej na północ i występować w centrum, a także: na Kujawach, Pomorzu i w województwie warmińsko-mazurskim.

IMGW prognozuje również przelotne opady deszczu, które mogą wystąpić w całej Polsce, poza północnymi krańcami kraju. Poza tym, noc będzie ciepła. Temperatura minimalna wyniesie od 12-13 st. C na terenach podgórskich, do 18-19 st. C w głębi kraju. Najcieplej będzie na północnym wschodzie i w centrum.

Prędkość wiatru w czasie burz może dochodzić do 70 km/h, a początkowo na Dolnym Śląsku niewykluczone są także porywy o prędkości do 80 km/h. Początkowe, wieczorne burze mogą przynosić także dość duże opady deszczu - do 20-30 mm. Poza burzami wiatr na ogół będzie słaby.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #burze #noc #IMGW

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo