Z OSTATNIEJ CHWILI

Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal na 1500 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium • • •

"Aborcja nie jest prawem człowieka". Watykan odrzuca tezy raportu przyjętego przez Parlament Europejski

- Stolica Apostolska odrzuca twierdzenie zawarte w raporcie przyjętym przez Parlament Europejski, jakoby aborcja była prawem człowieka - podkreślił watykański sekretarz ds. stosunków z państwami, abp Paul Richard Gallagher.

pixabay.com/RitaE

24 czerwca Parlament Europejski przyjął  rezolucję wzywającą wszystkie państwa członkowskie UE do zapewnienia "powszechnego dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji". Europosłowie poparli rezolucję autorstwa chorwackiego eurodeputowanego reprezentującego frakcję socjaldemokratów Predraga Maticia, która stwierdza, że "prawo do zdrowia, w szczególności prawa do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego (SRHR), jest podstawowym filarem praw kobiet i równości płci, którego nie można osłabić ani w żaden sposób znieść". Za głosowało 378 posłów, przeciwko - 255, wstrzymało się - 42.

O sprawę został zapytany watykański sekretarz ds. stosunków z państwami, abp Paul Richard Gallagher.

- Oczywiście nie trudno sobie wyobrazić, jakie jest nasze stanowisko w tej sprawie. Jesteśmy przeciwni idei, jakoby aborcja była prawem człowieka 

 - powiedział w wywiadzie dla Rádio Renascença.

-  Stolica Apostolska odrzuca twierdzenie zawarte w raporcie przyjętym przez Parlament Europejski, jakoby aborcja była prawem człowieka 

- podkreślił. 

[polecam:https://niezalezna.pl/400645-aborcja-prawem-czlowieka-sakiewicz-europa-dokonuje-samozaglady

W rezolucji aborcja nazywana jest "podstawową opiekę zdrowotną", a klauzula sumienia uznana jest za "odmowę opieki medycznej".

Abp Paul Richard Gallagher wyraził rozczarowanie eliminowaniem klauzuli sumienia. - Niestety jest to tendencja obserwowana coraz częściej w wielu częściach świata - zauważył. 

 

 


Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl

#Watykan

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo