IMGW ostrzega przed burzami i silnym wiatrem. Zobacz, gdzie się pojawią

IMGW ostrzega, że dzisiaj nad Polską znowu przejdą burzę. Towarzyszyć im będą opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

pixabay

Jak informował Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę początkowo zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, ale w ciągu dnia powoli będzie wzrastać do dużego. Miejscami - niemal w całym kraju - pojawiać się będą opady deszczu. Na wschodzie, południu i zachodzie wystąpią burze, podczas których może padać grad. Suma opadów w trakcie burz wyniesie do 25 mm.

Dynamiczna pogoda

- W niedzielę znów pogoda będzie dynamiczna. W trakcie burz porywy wiatru mogą osiągnąć 70 km/h. Będzie cieplej - od 25 st. C na północy, do 29 st. C na wchodzie kraju. Jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich trochę chłodniej - od 23 do 25 st. C

- stwierdził synoptyk.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed burzami z gradem dla trzech województw na południu kraju. W czasie trwania burz może spaść do 40 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 80 km/h.

Alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano dla województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. IMGW prognozuje tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#burza #IMGW #pogoda

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo