W Hiszpanii płoną lasy. Strażacy walczą z ogniem

Kilka tysięcy strażaków gasi ponad 50 pożarów lasów w Hiszpanii. Są one głównie efektem upałów, które utrzymują się od piątku na terenie niemal całego kraju. Od piątkowego wieczora największe pożary występują na terenie wspólnoty autonomicznej Andaluzji, w południowej części Hiszpanii. Strażacy walczą tam z ogniem na terenie ośmiu gmin.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Poza Andaluzją najbardziej doświadczone przez żywioł są wspólnoty autonomiczne Madrytu, Katalonii oraz Asturii. Z informacji hiszpańskiej obrony cywilnej wynika, że największy pożar wybuchł w Canete La Real, w prowincji Malaga. Z ogniem walczy tam kilkuset strażaków wspieranych przez 12 śmigłowców i samolotów gaśniczych.

Walkę z pożarami lasów utrudniają ponad 40-stopniowe upały, jak też silne w niektórych miejscach podmuchy wiatru.

Według Państwowej Agencji Meteorologicznej Hiszpanii (AEMET) obecny weekend będzie najgorętszym w tym roku. AEMET spodziewa się, że temperatura powietrza przekroczy w niedzielę 47 stopni C. Jak wyjaśniła w sobotę rzeczniczka prasowa AEMET Bea Hervella, wysokie temperatury nie powinny utrzymać się zbyt długo i już w pierwszej połowie nadchodzącego tygodnia nie będzie tak upalnie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Hiszpania #pożary lasów

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo