Politycy o komentatorach EURO. Kto ich zdaniem wypadł najlepiej

Tegoroczne Mistrzostwa Europy były komentowane przez wiele zestawów komentatorskich, których praca wzbudzała wiele emocji wśród Polaków. Jedni byli oceniani lepiej, inni gorzej. Zapytaliśmy polityków o to, jak oceniają pracę komentatorów podczas mistrzostw i komentarz którego z dziennikarzy najbardziej im się podobał.

flickr

Pierwotnie finałowy mecz Mistrzostw Europy Europy miał być komentowany przez legendarnego polskiego komentatora Dariusza Szpakowskiego. Na kilka dni przed meczem okazało się jednak, że dziennikarz ten nie skomentuje finałowego starcia. - Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny @sport_tvppl. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju - napisał w piątek przed południem na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor sportu w Telewizji Polskiej.

Po południu Marek Szkolnikowski poinformował, że mecz finałowy Euro 2020 skomentują Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. - To był trudny turniej: emocjonalnie i logistycznie. Z takim rozmachem jeszcze nie pracowaliśmy, za niedociągnięcia przepraszam. Jako kapitan zespołu TVP Sport muszę często podejmować trudne decyzje - dodał.
Przy tej okazji postanowiliśmy zapytać polityków o to, kto ich zdaniem był najlepszym komentatorem tych mistrzostw.

- Pan Dariusz Szpakowski nie będzie komentował finału, chociaż bardzo bym tego chciał. Z pozostałych komentatorów najbardziej podobał mi się komentarz Kazimierza Węgrzyna. Jest to komentator na drugim mikrofonie - były piłkarz, legenda Cracovii, świetny komentator z Ligi Plus Extra z Canal Plus. Poczynił tak olbrzymie postępy jako komentator za mikrofonem, że zastanawiam się, czy jeszcze nie czeka go kariera "na jedynce", bo radzi sobie świetnie - oddaje emocje spotkania, umie pokazywać tempo gry poprzez modulacje głosu, doskonale uzupełnia się z Mateuszem Borkiem. Wydaje mi się, że jest to obecnie najlepszy duet komentatorski, a przynajmniej na tych mistrzostwach

- ocenił poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk.

- Z takiej sympatii i znajomości powiem, że moim zdaniem najlepszy był jednak Mateusz Borek z jego kwiecistymi, elokwentnymi komentarzami

- przyznał poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś.

Zdecydowanie bardziej krytyczny wobec pracy komentatorów był poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński.

- Żaden mi się nie podobał. Nie chcę tutaj za bardzo urażać komentatorów, ale niektórzy wydawali z siebie takie głosy, jakby ktoś ich podduszał. To tak średnio brzmiało. Niektórzy nie nadążali za akcją, albo wręcz przeciwnie - zbyt szybko się nakręcali, powodując napięcie, którego na boisku w ogóle nie było widać. W mojej ocenie ich komentarz nie współgrał z obrazem na szklanym ekranie. Daleko im do Jana Ciszewskiego bez wątpienia, ale zawsze można głos wyłączyć i oglądać bez komentarza - ocenił.
 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Euro 2020

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo