Koniec gehenny wielu kobiet. Rozbito mafię, która zmuszała do nierządu

Funkcjonariusze krajowej policji Hiszpanii rozbili mafijną grupę zajmującą się od co najmniej 10 lat zmuszaniem do nierządu kobiet z Europy Wschodniej. Zatrzymano już 22 osoby. Zatrzymania są efektem obławy przeprowadzonej na terenie kilku miast regionu Andaluzji, w południowej części Hiszpanii. Najwięcej członków tej zorganizowanej grupy przestępczej ujęto w miastach Marbella i Almeria.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według komunikatu policji dotychczas uwolnionych zostało 7 kobiet pochodzących z państw Europy Wschodniej. Funkcjonariusze zarekwirowali też około 80 tys. euro należących do mafii. Śledczy wyjaśnili, że wpadli na trop grupy przestępczej w 2019 r., kiedy w sieci pojawiły się liczne oferty pracy dla kobiet pochodzących z Europy Wschodniej. Ogłoszenia te okazały się nieprawdziwe.

W większości przypadków schemat działania grupy polegał na zwabieniu kobiet na południe Hiszpanii do pracy w gastronomii. Po przybyciu na miejsce pozbawiano je dokumentu tożsamości i zobowiązywano do pracy w charakterze striptizerek, a następnie zmuszano do prostytucji.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że grupa mafijna działała od ponad 10 lat, a jej przywódca czerpał korzyści z rozwijanych przez siebie spółek, które zamiast oficjalnie deklarowanego handlu, kontrolowały agencje towarzyskie.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Hiszpania #policja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo