RCB ostrzega przed burzami. Zobacz, gdzie w nocy zagrzmi

Najbliższej nocy prognozowane są burze, ulewny deszcz i bardzo silny wiatr - ostrzega w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alerty RCB wysyłane będą do osób przebywających na terenie aż 13 województw.

flickr

RCB przypomina również na Twitterze, żeby podczas burz znaleźć bezpieczne schronienie oraz zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Zaznacza także, że w związku z burzami możliwe są podtopienia.

W piątek w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia o upałach i burzach z gradem. Dla zachodniej połowy kraju wydano alerty o burzach z gradem; dla wschodniej o burzach z gradem oraz upałach.

IMGW prognozuje, że burzom lokalnie towarzyszyć będą ulewne i nawalne opady deszczu sięgające od 30 mm do 60 mm, a także porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami spadnie również grad.

Ponadto, niemal w całej Polsce obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne. Najwyższe, trzeciego stopnia, dotyczy zlewni Ślęzy. W tym rejonie mogą zostać przekroczone stany alarmowe. Ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące przekroczenia stanów ostrzegawczych wydano dla zlewni Nysy Kłodzkiej. Gwałtowne wzrosty stanu wód mogą wystąpić na rzekach w województwach dolnośląskim, opolskim, południowej czyści lubuskiego oraz warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, wschodnich rejonów kujawsko-pomorskiego i łódzkiego.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#burza #RCB

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo