Krytycy nabiorą wody w usta? Agencja ratingowa podnosi prognozę dla Polski!

Polski Ład oznacza szybszy wzrost PKB, nowe miejsca pracy i inwestycje - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, który wyjawił, że po przedstawieniu Polskiego Ładu agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła prognozę wzrostu PKB dla Polski.

fot. Tomasz Adamowicz/ Gazeta Polska

We wpisie na Facebooku premier napisał, że Polski Ład oznacza szybszy wzrost PKB, nowe miejsca pracy i inwestycje.

- Płyną do nas kolejne dobre wiadomości z agencji ratingowej Standard&Poor's dotyczące prognozy wzrostu PKB na ten rok, która została podniesiona na ponad 4 proc., a na przyszły rok do 5,4 proc.

 - napisał szef rządu.

Dodał, że to estymacja, która pojawiła się już po przedstawieniu przez nas programu Polskiego Ładu. "Już widać jego wpływ. A to przecież dopiero początek" - zaznaczył Morawiecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #premier

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo