Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020? Sensacyjne doniesienia przed meczem na Wembley

Dariusz Szpakowski był wyznaczony do komentowania finału piłkarskiego Euro 2020, ale jak informuje portal "wp.pl" legendarny sprawozdawca w ostatniej niemal chwili może zostać odsunięty od tego meczu przez TVP.

Dariusz Szpakowski miał komentować finał piłkarskiego Euro 2020
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Dariusz Szpakowski to legendarny polski komentator, który od 1976 relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe - najpierw w radiu, później w telewizji. Euro 2020 miało być dla 70-letniego sprawozdawcy pożegnaniem z mikrofonem. Jeszcze przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Europy Szpakowski był wyznaczony do komentowania meczu finałowego. Pojawiły się jednak spekulacje, że TVP może dokonać zmiany.

Laskowski zamiast Szpakowskiego?

Marek Szkolnikowski - dyrektor TVP Sport - zapowiedział, że ostateczna decyzja, kto skomentuje starcie Anglików z Włochami na Wembley zapadnie w piątek. W mediach pojawiły się informacje, że Szpakowski "nie czuje się najlepiej", co miało być podstawą do zmiany komentatora. Inną wersję przedstawia Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty.

Informacje, że Szpakowski stracił finał, wydają nam się wiarygodne. Ale znów: dopóki nie ma ostatecznej decyzji, nie można pisać o tym jako o czymś stuprocentowo pewnym. Z tego co wiemy, zmiana obsady nie jest spowodowana stanem zdrowia Szpakowskiego. Nasze własne źródła mówią nam, że komentator TVP czuje się bardzo dobrze

- pisze Koźmiński.

Szpakowskiego, który podczas turnieju był mocno krytykowany za liczne pomyłki, w roli komentatora finału Euro 2020 zastąpić ma - według nieoficjalnych informacji - Jacek Laskowski.

Aktualizacja

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski potwierdził, że Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020.

Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju

- napisał Szkolnikowski, zapowiadając jednocześnie, że Szpakowski pojawi się na antenie podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

 Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

 

#Jacek Laskowski #komentator #piłka nożna #Euro 2020 #Dariusz Szpakowski

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo