Nowe lekcje w szkołach już od września

Od 1 września 2021 roku mają ruszyć lekcje o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych. - Pandemia uniemożliwiła wprowadzenie ich rok temu - powiedział dziś w czasie posiedzenia Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Zdjęcie ilustracyjne
Jan Sroda/Gazeta Polska

Komisja zdrowia zajęła się sprawozdaniem za 2020 rok dotyczącym realizacji zadań ujętych w Narodowej Strategii Onkologicznej. Obejmuje ona 94 zadania w onkologii w latach 2020-2030. W ubiegłym roku rozpoczęto wdrażanie 33 z nich. Zawiera ona pięć kluczowych obszarów ujętych jako inwestycje. Są to kolejno inwestycje w kadry medyczne, w edukację (profilaktyka pierwotna), w pacjenta (profilaktyka wtórna i diagnostyka), w naukę i innowacje oraz w system opieki onkologicznej.

Odnosząc się do obszaru edukacji wiceminister zaznaczył, że od nowego roku szkolnego zostanie wprowadzona lekcja o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych. Pomimo wcześniejszych planów, nie udało się tego zrobić od 1 września 2020 roku. Wiceminister powiedział, że jeszcze w czasie konsultacji strategii, resort zdrowia mocno naciskał na ministerstwo edukacji, by takie zajęcia wprowadzić, jednak "z powodu pandemii i ogromnego zamieszania w procesach kształcenia nie udało nam się tego zadania zrealizować".

- Natomiast przygotowane zostały materiały edukacyjne dla klasy 1-3. Opracowanie kolejnych materiałów dla klas 4-8 trwa teraz (...) Planujemy, żeby te lekcje ruszyły od września 2021 roku, od tego roku szkolnego

 - powiedział

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#lekcje #edukacja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo