Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent Biden: Putin nas nie zastraszy; będziemy wspierać Ukrainę i jesteśmy w pełni gotowi do obrony każdego centymetra terytorium NATO • • • Prezydent Biden: uszkodzenie gazociągów Nord Stream było celowym aktem sabotażu; nie wierzcie w to, co mówi Putin • • •

Koło Wybór Polska zniknęło, zanim na dobre zaczęło działać

Posłowie Zbigniew Girzyński i Małgorzata Janowska dołączyli do poselskiego koła Polskie Sprawy. Tym samym koło poselskie Wybór Polska, którego powołanie niedawno ogłaszali ci posłowie, przestało już istnieć. Trzeci z jego członków, poseł Arkadiusz Czartoryski, odszedł do Partii Republikańskiej i wrócił do klubu parlamentarnego PiS.

Zbigniew Girzyński
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Pod koniec czerwca posłowie Girzyński, Janowska, a także Arkadiusz Czartoryski ogłosili, że opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska. Wczoraj prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński poinformował, że Czartoryski wraca do klubu PiS.

Z kolei dziś w Sejmie przewodnicząca koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj ogłosiła, że do tego koła dołączają Girzyński i Janowska. "Dzisiaj postanowiliśmy wspólnie z panem prof. Girzyńskim, z koleżanką posłanką Małgorzatą Janowską połączyć siły i pokazać, że jest nas naprawdę sporo. Bardzo się cieszę, że będziemy tworzyć wspólną drużynę" - powiedziała Ścigaj.

W konferencji uczestniczyli również pozostali członkowie koła - oprócz Ścigaj, Girzyńskiego i Janowskiej, także posłowie Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zbigniew Girzyński #Małgorzata Janowska #Arkadiusz Czartoryski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo