Papież potępił morderstwo prezydenta Haiti

Papież Franciszek potępił zabójstwo prezydenta Haiti Jovenela Moise'a, który został zastrzelony w środę w swojej rezydencji. Depeszę kondolencyjną w imieniu papieża wystosował watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

fot. Wikimedia Commons

W telegramie wysłanym w czwartek do nuncjatury apostolskiej w Port-au-Prince kardynał Parolin napisał: "Na wiadomość o okrutnym morderstwie, którego ofiarą padł prezydent Haiti Jovenel Moise Jego Świątobliwość papież Franciszek składa kondolencje narodowi haitańskiemu i ciężko rannej żonie, którą poleca Bogu życia".

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej dodał, że papież modli się za zabitego przywódcę państwa i "wyraża smutek oraz potępia wszelką formę przemocy jako środek rozwiązywania kryzysów i konfliktów".

Franciszek, dodał kardynał Parolin, "życzy drogiemu narodowi haitańskiemu przyszłości w duchu braterskiej zgody, solidarności i dobrobytu".

Zapewnił także o papieskim błogosławieństwie dla wszystkich mieszkańców kraju.

W styczniu 2018 roku papież przyjął na audiencji w Watykanie prezydenta Moise'a i jego żonę.

Siły bezpieczeństwa Haiti zabiły w środę czterech członków komando, podejrzanego o zabicie prezydenta. Dwóch napastników zostało aresztowanych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jovenel Moise #Haiti #morderstwo #papież potępia

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo