Nielegalni migranci zatrzymani na granicy z Białorusią. Aż 49 osób!

49 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusią zatrzymali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Krynkach - podała rzeczniczka POSG mjr SG Katarzyna Zdanowicz. Osoby te - 34 mężczyzn, pięć kobiet oraz dziesięcioro dzieci - próbowały nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski; są głównie z Afganistanu.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

- Patrol Straży Granicznej pełniący służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej zauważył na pasie drogi granicznej ślady osób, które przekroczyły polsko-białoruską granicę. W trakcie podjętych działań granicznych funkcjonariusze zatrzymali 49 osób (...), które dokonały przekroczenia granicy naszego państwa wbrew obowiązującym przepisom

- podała w komunikacie Zdanowicz.

Zatrzymani nie mieli przy sobie dokumentów tożsamości. Okazało się, że większość z nich - 42 osoby - to obywatele Afganistanu, a siedmioro to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej.

"Po wykonaniu niezbędnych czynności decyzją sądu cudzoziemcy zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców"

Podlaski Oddział SG podsumował, że od początku 2021 r. pogranicznicy zatrzymali 235 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską. Tylko w ostatnich dniach straż graniczna z placówki w Narewce (powiat hajnowski) zatrzymała grupę 40 migrantów z Afganistanu, którzy próbowali nielegalnie dostać się do Polski przez tzw. zieloną granicę z Białorusią.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#uchodźcy

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo