Wątpliwy karny, dwie piłki na boisku i... laser w oczy bramkarza. Tak oszukano Duńczyków na Wembley!

Wątpliwy rzut karny, jaki sędzia podyktował w dogrywce meczu półfinałowego Anglia-Dania podczas Euro 2020, to dopiero początek kontrowersji z tego meczu. Okazuje się, że podczas feralnej akcji na boisku były dwie piłki, a przed "jedenastką" kibice oślepiali duńskiego bramkarza laserem.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/EURO2020

Mecz półfinałowy Euro 2020 pomiędzy Anglią a Danią skończył się skandalem. Sędzia w dogrywce podyktował rzut karny za faul na Sterlingu. Okazało się jednak, że angielski zawodnik "sporo dołożył od siebie" do tego upadku.

Ale to nie koniec kontrowersji!

Okazało się też, że podczas decydującej akcji, w której sędzia podyktował wątpliwy rzut karny, na boisku znajdowały się... dwie piłki. Jeżeli nie przeszkadza to w grze, to sędzia nie ma obowiązku przerywania spotkania, ale w tym przypadku druga piłka znajdowała się bardzo blisko toczącej się akcji. Arbiter nie zareagował, a chwilę później, po wywrotce Sterlinga, wskazał na jedenasty metr. 

Jeszcze bardziej nieprawdopodobna sytuacja miała miejsce tuż przed rzutem karnym. Bramkarz Danii Kasper Schmeichel był oślepiany przez kibiców laserem. Próbowano świecić mu prosto w oczy, tak by zdekoncentrować go przed strzałem Harry'ego Kane'a.

Euro 2020. Historyczne, ale nie tylko pozytywne

Euro 2020 już przeszło do historii z kilku powodów - pada bardzo dużo bramek, oglądamy efektowne akcje, jest też najwięcej... bramek samobójczych (już 11). Ale są też ogromne kontrowersje związane z organizacją: Mistrzostwa Europy rozgrywane są w takim systemie, że niektóre kraje są faworyzowane graniem u siebie. Spośród najlepszej "czwórki" zespołów wszystkie drużyny grały mecze grupowe przed własną publicznością!

- Fakt, że niektóre drużyny grają w tych ME grają na własnych boiskach, tłumnie zapełnionym własnymi kibicami (mimo trwającej pandemii), doskonale oddaje panującą dziś równość szans i standardów w Europie

- komentuje europoseł Zdzisław Krasnodębski.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Euro 2020 #Dania #Anglia

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo