Zabójstwo prezydenta Haiti. Stany Zjednoczone deklarują pomoc

Stany Zjednoczone są gotowe udzielić wszelkiej pomocy, jakiej może potrzebować Haiti po zabójstwie prezydenta Jovenela Moise - poinformował Departament Stanu USA.

Jovenel Moïse
Autorstwa Office of U.S. Ambassador to U.N. - https://twitter.com/USAmbUN30/status/1197278763534503941, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107311471

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział na konferencji prasowej, że administracja USA wezwała władze Haiti do postawienia odpowiedzialnych za to zabójstwo przed wymiarem sprawiedliwości. Podkreślił, że doniesienia, jakoby sprawcy byli agentami DEA, amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się walką z handlem narkotykami, są fałszywe.

W nagraniach krążących w mediach społecznościowych, których agencja Reutera nie była w stanie zweryfikować, zamaskowani mężczyźni z bronią wtargnęli w nocy z wtorku na środę do rezydencji Moise, krzycząc, że są z DEA a potem zastrzelili prezydenta i ciężko ranili jego żonę.

Ambasador Haiti w Waszyngtonie Bocchit Edmond potwierdził, że bandyci fałszywie przedstawili się jako agenci DEA. Powiedział w wywiadzie dla Reutera, że władze haitańskie z zadowoleniem przyjmą pomoc Stanów Zjednoczonych w schwytaniu sprawców zamachu.

Po zabójstwie 53-letniego prezydenta Haiti Jovenela Moise w kraju ogłoszono w środę dwutygodniowy stan wyjątkowy, aby ułatwić znalezienie osób odpowiedzialnych za jego śmierć. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Haiti #morderstwo

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo