Z OSTATNIEJ CHWILI

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO • • • Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO.  • • •

Najnowszy SONDAŻ: PiS wygrywa w każdym wariancie. Na powrocie Tuska najwięcej stracił Hołownia

Najnowszy sondaż IBRiS dla Polsat News pokazuje, że Zjednoczona Prawica ma szansę na zdecydowanie wyższe zwycięstwo w wyborach, niż gdyby każda z partii startowała oddzielnie. W obu wariantach na szczycie zestawienia jest PiS, a Koalicja Obywatelska ma dużą stratę. Partia Szymona Hołowni Polska 2050 jest trzecia i wydaje się, że to ona straciła najwięcej na powrocie Donalda Tuska.

Zjednoczona Prawica wciąż prowadzi w sondażach
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Nowy sondaż. Wygrywa Zjednoczona Prawica

Gdyby wybory odbyły się dziś, na największe poparcie mogłaby liczyć Zjednoczona Prawica - 34 procent. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 20 procent. Trzecią siłą w parlamencie byłaby Polska 2050 Szymona Hołowni - 15,5 procent. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Lewica - 8,2 procent; Konfederacja - 7 procent oraz PSL - 5,3 procent. 

Każdy oddzielnie? Wygrywa PiS, ale...

IBRiS przygotował również scenariusz na wypadek podziału Zjednoczonej Prawicy na PiS oraz wiele innych, mniejszych partii. W takim przypadku PiS też by wygrał, ale już z wynikiem 29,5 procent. Druga Koalicja Obywatelska miałaby 18,9 procent. Na trzecim miejscu Polska 2050 - 15,3 procent. Kolejne miejsca zajmują: Lewica - 8,2 procent; Konfederacja - 7,8 procent; PSL - 5,3 procent. Zdecydowanie poniżej progu wyborczego znalazłyby się mniejsze partie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy: Republikanie - 1,5 procent; Porozumienie - 1,2 procent oraz Solidarna Polska - 0,9 procent. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#sondaż #Prawo i Sprawiedliwość

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo