Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł aktor Jan Nowicki - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej • • • Mityngi lekkoatletycznej Diamentowej Ligi przez pięć lat będą się odbywały na Stadionie Śląskim w Chorzowie • • •

Łukasz Podolski dotrzymał słowa danego Górnikowi: "Jestem w domu, każdy to wie"

Łukasz Podolski przyleciał w środowe południe prywatnym samolotem na lotnisko w Pyrzowicach pod Katowicami. W czwartek podpisze kontrakt z Górnikiem Zabrze. "Jestem w domu" - powiedział mistrz świata z reprezentacją Niemiec.

Stanisław Oślizło powitał Lukasa Podolskiego na lotnisku
fot. facebook.com/GornikZabrzeSA/

Na lotnisku w Pyrzowicach powitał Podolskiego m.in. były świetny obrońca zabrzan i reprezentacji Polski Stanisław Oślizło.

Jestem w domu, każdy to wie. Stąd jest moja rodzina. Najważniejsze teraz to poznanie trenera, drużyny, a potem zobaczymy. Wróciłem do klubu, na którym się wychowałem. Nie przyjeżdżam tu na jeden dzień, tylko na rok, albo na dłużej

- powiedział mistrz świata z 2014 roku.

Podolski wita się z kibicami Górnika Zabrze

Piłkarz podkreślił, że dla niego nie ma w Polsce lepszego klubu.

Jest w Górniku dużo młodych zawodników, będę ich kopał w d.. żeby biegali, pracowali

– dodał ze śmiechem.

Urodzony w Gliwicach 36-letni napastnik od dawna zapowiadał, że zagra kiedyś w Górniku, któremu kibicuje od dziecka. Teraz postanowił dotrzymać słowa. W przeszłości występował m.in. w Bayernie Monachium i Arsenalu Londyn. Ostatnio grał w tureckim Antalyasporze.

Podolski rozegrał w barwach reprezentacji Niemiec 130 meczów, zdobył dla niej 49 goli, a w 2014 roku został mistrzem świata. W 2008 roku wywalczył z kadrą wicemistrzostwo Europy. Na czwartek zaplanowana jest konferencja prasowa zawodnika i uroczyste powitanie go przez kibiców na Arenie Zabrze.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Lukas Podolski #piłka nożna #Górnik Zabrze

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo