Nastolatka skrytykowała islam. Grozili jej śmiercią i gwałtem

11 z 13 osób oskarżonych o nękanie nastolatki, która krytykowała islam na swoich profilach w mediach społecznościowych, zostało skazanych przez francuski sąd. Dziewczyna była prześladowana w sieci za swój komentarz. Agresorzy grozili jej m.in. gwałtem i śmiercią.

pixnio

Agencja AP przekazała, że werdykt, który zapadł w tej sprawie podczas procesu w Paryżu, był pierwszym tego rodzaju, odkąd w styczniu powołano specjalny sąd do karania za przestępstwa popełniane w sieci, w tym nękanie i dyskryminację.

Sprawcy zostali skazani na od czterech do sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Kilku oskarżonym nakazano również zapłacenie ofierze po 1500 euro zadośćuczynienia oraz 1000 euro na pokrycie kosztów procesu.

Ofiara nękania, ateistka, publicznie znana jako Mila, w wieku 16 lat zaczęła publikować filmy na Instagramie, a następnie Tik Toku, w których krytykowała islam oraz Koran. Jak zeznała, "nie lubi żadnej religii, nie tylko islamu".

Prawnik dziewczyny powiedział, że nastolatka otrzymała ok. 100 tys. wiadomości z m.in.: groźbami śmierci i gwałtu. Mila najpierw zmieniła jedną szkołę, następnie kolejną. Przyznano jej stałą ochronę policji. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Francja #Islam

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo