Włoski minister przestrzega: To jeszcze nie koniec pandemii

W Europie i na świecie rosną zakażenia mimo wysokiego wskaźnika osób zaszczepionych, potrzebna jest "najwyższa ostrożność i rozwaga" - taki apel wystosował we wtorek włoski minister zdrowia Roberto Speranza. Zwrócił uwagę na ogromny spadek chorych w szpitalach.

pixabay

- Musimy mieć świadomość, że pandemia nie skończyła się. Potwierdzają to także dane z innych krajów europejskich i ze świata

 - zaznaczył szef resortu zdrowia podczas publicznej debaty. Dodał następnie: "Te tygodnie są bardzo delikatne, powiedziałbym - kluczowe".

Speranza położył nacisk na bardzo duży spadek liczby zakażeń oraz osób hospitalizowanych wraz z postępem kampanii szczepień.

- W kilka tygodni liczba pacjentów na intensywnej terapii spadła z 3800 do mniej niż 200; to o ponad 90 procent mniej, a osób zakażonych na innych oddziałach z 30 tysięcy do mniej niż 1500. W tym przypadku to spadek o 95 procent

- mówił minister.

Podkreślił, że we Włoszech wykonano dotąd ponad 54 miliony szczepień przeciwko Covid-19, a obecny rytm to ponad pół miliona dawek dziennie. Szczepienia w kraju zakończyło 21 milionów osób, czyli 39 procent populacji w wieku powyżej 12 lat.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Włochy #pandemia

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo