W aucie wiózł... 16 kg narkotyków! W specjalnie przygotowanych skrytkach

Policja zatrzymała 42-latka, który w Międzyrzecu Podlaskim przewoził w samochodzie 16 kg narkotyków o wartości ćwierć miliona złotych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Mężczyzna był wcześniej notowany m.in. za przestępstwa narkotykowe.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Policja podała, że do zatrzymania 42-latka doszło pod koniec zeszłego tygodnia w Międzyrzecu Podlaskim. Lubelscy kryminalni wspólnie z kontterrorystami zatrzymali samochód, którym kierował 42-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli 12 kilogramów suszu roślinnego oraz 4 kilogramy białej substancji.

"Po zbadaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana i klefedron. Narkotyki schowane były w specjalnie przygotowanych skrytkach" – poinformował mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Według szacunków, czarnorynkowa wartość znalezionych narkotyków wynosi ponad ćwierć miliona złotych. Policjanci zabezpieczyli także pojazd użytkowany przez zatrzymanego oraz 2800 złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, 42-latek w przeszłości był notowany m.in za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz narkotykowe.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła mężczyźnie zarzut uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi do 12 lat więzienia

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#narkotyki #policja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo