Zbrodnia na drodze na Podkarpaciu. Prokuratura nie może wykonać czynności procesowych

Prokuratura wciąż nie może wykonać czynności procesowych z 37-latkiem, sprawcą tragicznego wypadku na Podkarpaciu. W zdarzeniu śmierć poniosło małżeństwo, pozostawiając troje małych dzieci.

fot. KPP w Stalowej Woli

Do tragicznego wypadku doszło ok. godz. 15 na drodze woj. nr 871 w Stalowej Woli. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni mężczyzna kierujący audi S7 prawdopodobnie w trakcie wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwka prawidłowo audi A4, którym podróżowały trzy osoby: 37-letnia kobieta, 39-letni mężczyzna i ich dziecko - 2,5 roczny chłopiec.

Mimo reanimacji nie udało się uratować kobiety i mężczyzny jadących audi A4. Natomiast dziecko i kierowca z audi S7 trafili do szpitala.

- Nie wykonaliśmy czynności procesowych z udziałem podejrzanego. W tym momencie ze względów medycznych nie można ich wykonywać

 – powiedział dzisiaj prokurator Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Dodał, że jego stan "jest stabilny, ale jest po bardzo poważnej operacji".

Jak zaznaczył Cierpiatka, przestępstwo, o które jest podejrzewany kierowca audi S7 "zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, bo to jest spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości".

2,5-roczny chłopiec, którego rodzice zginęli w wypadku, decyzją sadu rodzinnego trafił pod opiekę dziadków.

Prokuratora – jak podkreślił Cierpiatka – do tej wykonała oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchała wszystkich świadków, pobrała krew do badań. W poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok ofiar zdarzenia

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo