Burze mogą być intensywne. Do tego deszcz i silny wiatr

W niedzielę jest sporo chmur na terenie całego kraju i taka sytuacja będzie się utrzymywać do końca dnia. - Szczególnie we wschodniej części kraju mogą wystąpić zarówno przelotne opady deszczu, jak i burze - powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wskazała, że opady do końca dnia w niedzielę będą chwilami intensywne.

- Dlatego też podczas burz może spaść do 30 mm opadu, ale na północnym wschodzie miejscami ta suma może wzrosnąć do 50 mm. To są dość wysokie prognozowane sumy, ale 50 mm będzie występowało punktowo

 - zaznaczyła. Dodała, że w trakcie burz porywy wiatru są prognozowane do 80 km/h.

Poinformowała, że temperatura w niedzielę po południu prognozowana jest od 22 st. C. na wybrzeżu, ok. 25 st. C. w centrum kraju, do około 26 st. C. w Gorzowie Wielkopolskim. "To jest aktualnie najwyższa temperatura" - podała.

Grażyna Dąbrowska podkreśliła, że wydane zostały w niedzielę ostrzeżenia, które dotyczą połowy północno wschodniej Polski, aż po wschodnie obszary województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i po woj. podkarpackie.

- Ten obszar jest objęty ostrzeżeniem: silny deszcz z burzami, w którym prognozowane sumy opadów są do 30 mm, lokalnie do 50 mm, porywy wiatru do 80 km/h. Przy burzach możliwe są również opady gradu. Ostrzeżenia obowiązują do późnych godzin wieczornych, niektóre kończą się dopiero o północy

 - przekazała.

"Pierwsza część nocy zapowiada się pod znakiem pogody dynamicznej, natomiast po północy burze powinny się uspokoić. Zostaną jedynie gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, szczególnie w północnej i wschodniej części kraju. Miejscami na północy, jak również na południu po opadach mogą utworzyć się mgły, które będą ograniczać widzialność do 300 m. Mgły będą krótkotrwałe, ale mogą miejscami utrudniać np. jazdę kierowcom" 

W nocy temperatura wyniesie od 13 st. C. na południu kraju do 18 st. Celsjusza na Mazurach, Suwalszczyźnie i miejscami nad morzem. Jedynie w rejonach podgórskich będzie nieco chłodniej, gdzie IMGW prognozuje od 10 do 12 st. C. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogoda #burze

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo