Lawina błotna w Japonii. Dwie osoby zginęły. Dwadzieścia zostało rannych

Dwie osoby zginęły, a około 20 jest zaginionych po przejściu lawiny błotnej, która powstała po ulewnych deszczach w Atami w prefekturze Shizuoka, na południowy zachód od Tokio. Lokalne władze informują o ponad 10 zniszczonych domach.

Mj-bird, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Według miejscowych służb ratowniczych lawina błotna zmyła ziemię na długości ok. 2 kilometrów i dotarła do pobliskiego wybrzeża. Władze miejskie Atami poinformowały, że zmarły dwie kobiety, które zostały znalezione przez straż przybrzeżną w porcie bez oznak życia.

Około 21 000 gospodarstw domowych w Atami, gdzie znajduje się wiele kurortów z gorącymi źródłami, zostało zmuszonych do ewakuacji po tym, jak władze miasta wydały najwyższy poziom alarmu ze względu na wysokie ryzyko katastrof związanych z osadami. Burmistrz miasta Sakae Saito powiedział dziennikarzom, że w wyniku lawiny mniej lub bardziej uszkodzonych zostało do 300 domów.

Materiały nadawane przez japońską telewizję pokazywały potoki błota niszczące budynki w tym nadmorskim mieście, podczas gdy mieszkańcy szukali schronienia. Atami leży ok. 100 km na południowy zachód od Tokio.

Ulewne deszcze nawiedzają Japonię od początku tego tygodnia, powodując wezbranie rzek w środkowej części kraju i w regionie Tokio oraz zwiększając ryzyko osunięć ziemi.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Japonia #lawina #błoto

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo