„Szansa na dogonienie Zachodu”. Wróblewski w rozmowie z Niezalezna.pl o przesłaniu kongresu PiS

- Myślę, że najważniejszym przesłaniem tego kongresu jest uświadomienie realnej szansy na dogonienie bogatych państw europejskich do końca tej dekady. Program, który znamy już pod nazwą Polski Ład jest środkiem do tego celu - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Bartłomiej Wróblewski.

Bartłomiej Wróblewski
Igor Smirnow / Gazeta Polska

Podsumowując pierwszy dzień Kongresu Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego delegaci ponownie wybrali Jarosława Kaczyńskiego na szefa partii, poseł Bartłomiej Wróblewski w rozmowie z naszym portalem wskazał najważniejsze jego zdaniem kwestie, które będą w najbliższym czasie wyzwaniem dla partii.

- Myślę, że najważniejszym przesłaniem tego kongresu jest uświadomienie realnej szansy na dogonienie bogatych państw europejskich do końca tej dekady. Program, który znamy już pod nazwą Polski Ład jest środkiem do tego celu

- powiedział parlamentarzysta.

Według niego, zaprezentowany przez PiS program „jest korzystny dla zdecydowanej większości społeczeństwa i będzie rozwijany w wielu obszarach”. - Np. w obszarze dotyczącym spraw polskiej wsi - dodał.

- Oczywiście, żeby to było możliwe, Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać następne wybory w 2023 r., a więc musi też dokonać pewnego uporządkowania wewnętrznego. Z jednej strony trzeba w jednoznaczny sposób odciąć się od rzadkich, ale jednak występujących przypadków nepotyzmu, a z drugiej strony ważna jest obecnie większa aktywność posłów w terenie. Mam nadzieję, że temu będzie służyć zmiana o której od dawna była mowa, czyli zaangażowanie większej liczby parlamentarzystów w działania struktur, aby ta działalność była skuteczniejsza

- zaznaczył.

Przypomniał, że wielu parlamentarzystów jest zaangażowanych w Warszawie, gdzie pracują i w związku z tym istnieje potrzeba większej aktywności pozostałych parlamentarzystów w terenie. - Ku temu zostały stworzone pewne możliwości w statucie - przekazał poseł.

Odnosząc się do problematyki polskiej wsi, którą poruszył w swoim wystąpieniu prezes Kaczyński, poseł Wróblewski podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość jest partia ludową. - Adresujemy swój program do wszystkich warstw społecznych, ale na pewno jedną z takich dróg, które są bardzo ważne, o których zawsze musimy myśleć i które powinny być w centrum naszego zainteresowania są relacje z rolnikami i mieszkańcami terenów wiejskich. I to się nie zmieni, co więcej - ulegnie to jeszcze wzmocnieniu, czego zapowiedzią jest rozwijanie istniejącego już Polskiego Ładu dla polskiej wsi – zapewnił.

Jak zaznaczył, podział struktur partyjnych na 100 okręgów, zapowiedziany dziś przez prezesa PiS, da szansę i instrumenty do działania młodym ludziom w terenie. Zwrócił jednocześnie uwagę, że osoby pełniące funkcje ministerialne „siłą rzeczy nie mogą tam pracować”. - To tak naprawdę może oznaczać zmianę generacyjną - ocenił poseł Bartłomiej Wróblewski.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Bartłomiej Wróblewski #kongres PiS

Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo